Chceš vedieť viac?

peugeot
metropolis 400i

Hravá trojkolka pre náročných

8490€ vrátane DPH

Peugeot Metropolis predstavuje vlajkovú loď tradičného francúzskeho výrobcu Peugeot Motocycles. Plne vyvinutý a vyrobený v historickej továrni v Mandeure na východe Francúzska prináša skvelé jazdné vlastnosti, do detailu dotiahnutý dizajn a pokročilé technologické riešenia koncernu PSA Group.

Vďaka možnosti riadiť Metropolis s vodičským oprávnením sk. B bez nutnosti ďalších rozšírení sa táto trojkolka stáva zaujímavou alternatívou pre riešenie každodennej mobility. Svojimi rozmermi zodpovedá bežným väčším skútrom s objemom 125 ccm, ktoré však deklasuje svojím výkonom, pohodlím a predovšetkým bezpečím.

Po technickej stránke tu máme špeciálne vyvinutý motor Peugeot PowerMotion 400i s výkonom 26,2 kW a maximálnym krútiacim momentom 38,1 Nm, ktorý nastupuje už pri 5 750 otáčkach za minútu. Vďaka tomu je jazdný prejav Metropolis veľmi dynamický. Výkon pomáhajú krotiť spoľahlivé kotúčové brzdy so systémom ABS a samozrejme tiež starostlivo odladený podvozok s premysleným systémom zavesenia predných kolies, ktorý vás bezpečne prevedie ktoroukoľvek cestou.

Technológie a vývoj silnej značky Peugeot sa prejavil aj vo výbave, ktorá zahŕňa bez kľúčové zapaľovanie, systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPMS, denné LED svietenie, nastaviteľný systém kontroly trakcie TCS, automatické spustenie výstražných svetiel pri prudkom brzdení, funkciu samostatného státia vďaka elektronickej aretácií predných kolies , elektronickú parkovaciu brzdu alebo prehľadný infotainment palubného počítača TFT.

Metropolis poteší aj svojou praktickosťou. Ponúka veľký, elektronicky otvárateľný kufor za priestranným sedadlom spolujazdca, ktorý sa dá jednoducho primontovať na nosič kufra. Ďalší úložný priestor je pod sedlom, kam sa zmestí jedna malá prilba alebo menšia batožina. Pre prevoz väčších nákladov či tašiek je tu rovná podlaha a nezabudlo sa ani na integrovaný háčik do stredového panelu, v ktorom nájdeme skrinku pre odloženie dokladov či rukavíc. Vedľa riadidiel nájdeme odkladací priestor s integrovanou 12V zásuvkou. Ochranu proti vetru zaisťuje výsuvný plexi štít, komfortné sedenie s výsuvnou opierkou vodiča a na spolujazdca čaká veľmi priestranné sedadlo s masívnymi bočnými držadlami a stúpačkami na nohy.

Technické údaje

engine

jedno valec 4T

Peugeot PowerMotion 400ccm

26,2kW/7250rpm

chladenie kvapalinou

automatická prevodovka

elektrické

nastaviteľné, hydraulické

ABS hydraulické

Michelin CityGrip

110/70-13, 140/70-14

13,5l

FOTO GALÉRIA